fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

8 Produktów serwisowych do motocykli niezbędne przed sezonem

Zbliża się sezon motocyklowy i użytkownicy jednośladów potrzebują odpowiednich produktów. Przedstawiamy naszą listę środków, o których warto pamiętać.

Olej silnikowy o odpowiedniej klasie lepkości i klasyfikacji jakościowej zgodnie z zaleceniami producenta.

Olej przekładniowy jeśli występuje osobno (także olej przekładni sprzęgłowej, przekładni głównej lub wału kardana).

Płyn do zawieszenia przedniego jest wymieniany rzadziej niż olej silnikowy ale także podlega wymianie.

Płyn w układzie chłodzenia najczęściej wymienia się jesienią, ale można i przed sezonem, zależnie kiedy przeprowadzamy serwis motocykla – jeśli występuje chłodzenie cieczą.

Zdecydowana większość motocykli posiada napęd tylnego koła łańcuchem napędowym, który musi być smarowany odpowiednim smarem by zmniejszyć tarcie i zabezpieczyć przed korozją. Przed smarowaniem łańcucha należy go wyczyścić do czego stosujemy preparat Chain Cleaner oraz szczotkę. Smary łańcuchowe Silkolene zawierają rozpuszczalniki, pozwalające smarowi dobrze wnikać do tulejek i smarować skutecznie sworznie łańcucha. Po aplikacji musimy zaczekać aż rozpuszczalnik wyparuje.

Odporny na wymywanie smar musi zabezpieczać łożyska kół, główki ramy, wahacza tylnego i różne mechanizmy. Silkolene Pro RG2 to wielofunkcyjny, syntetyczny smar charakteryzujący się bardzo wysoką odpornością na wysokie temperatury i wodę.

Dla zabezpieczenia powierzchni lakierowanych FUCHS poleca Silkolene Pro-Prep, wysokiej, jakości środek do zabezpieczania twardych powierzchni. Produkt ten przywraca kolor elementom plastikowym oraz powierzchniom lakierowanym, co w rezultacie ułatwia późniejsze mycie pokrytych nim elementów. Ponadto, hamuje przywieranie zanieczyszczeń (zawiera silikon, pozostawia ochronną warstewkę), co bardzo często jest wykorzystywane przez zawodników motocrossowych, którzy stosują Silkolene Pro-Prep na błotniki.

O płynach hamulcowych bardzo często zapominamy, a przecież mają kluczowy wpływ na bezpieczeństwo. Dobór produktu nie jest skomplikowany, ponieważ klasyfikujących płyny hamulcowe jest zaledwie kilka. Ważna jest precyzja przy wymianie i odpowiednie odpowietrzenie układu.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.

ZNASZ NASZE PRODUKTY SILKOLENE?