fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Ecocool Global 20 – chłodziwo, które obniża koszty produkcji i zapewnia ciągłość operacyjną

Jednym z ważniejszych celów w każdym zakładzie jest zwiększanie wydajności maszyn i procesów. Odbywa się to między innymi przez minimalizowanie przestojów i podnoszenia jakości wytwarzanych elementów. Optymalne wsparcie w tym zakresie zapewnia produkt FUCHS ECOCOOL® GLOBAL 20. Spełnia on wymagania wszystkich producentów.

Na czym polega fenomen produktu?

ECOCOOL GLOBAL 20 to koncentrat chłodziwa oparty na opatentowanej technologii FUCHS. Substancja zawiera w sobie oryginalny opatentowany pakiet dodatków smarnych, które sprawdzają się do obróbki aluminium i stali, ale także do innych metali i stopów. Produkt skutecznie zwiększa wydajność obrabiarek, ułatwia czynności serwisowe i obniża koszt wykonanych operacji.

Nasz innowacyjny produkt to jedno chłodziwo do skrawania do wielu operacji. W tym sensie jest więc przełomowym osiągnięciem, bo dzięki temu producenci branży motoryzacyjnej mogą wykorzystać jedną ciecz do obróbki skrawaniem metali przy produkcji takich elementów jak:

✓ układy hamulcowe,
✓ elementy układu napędowego,
✓ koła zębate,
✓ tłoki
✓ bloki silnika,
✓ felgi samochodowe1.

1 Oczywiście jest to tylko przykładowy zakres, bo możliwości są znacznie większe.

ECOCOOL GLOBAL 20 wyróżnia się także bezpieczeństwem użytkowania. Chłodziwo nie zawiera w składzie takich składników jak bor, aminy dwurzędowe, parafiny chlorowane, biocydy (uwalniające formaldehyd) czy innych szkodliwych komponentów.

Produkt został opracowany w taki sposób, aby spełniać wymagania krajowych rejestrów chemicznych dziewiętnastu największych uprzemysłowionych krajów i jest zgodny z wytycznymi wielu dużych koncernów produkcyjnych.

Co zyskujesz z ECOCOOL GLOBAL 20?

Produkt dedykowany jest głównie firmom, które stosują chłodziwa do obróbki metali, ale chcą zmniejszyć koszty eksploatacji. Z ECOCOOL GLOBAL 20 taki cel jest możliwy do osiągnięcia.

Ten nowatorski produkt obniża koszty, zwiększając trwałość narzędzi, zmniejszając przestoje i pracy konserwujące oraz ilość operacji korygujących, a także zapewniając długą żywotność chłodziwa w układzie. A to wszystko przy doskonałej smarności i naturalnie niskiemu pienieniu.

Jakie jeszcze korzyści daje ECOCOOL GLOBAL 20?

Maksymalizacja wykorzystania obrabiarek.

Zmniejszona ilość wymian chłodziwa i mniejsze zużycie cieczy to podwyższone wskaźniki produkcji. Operacje obróbki skrawaniem przebiegają szybko i sprawnie, co jest zasługą między innymi zwiększonej prędkości posuwu. Zwiększa się też efektywny czas pracy maszyny (następuje redukcja ilości akcji czyszczenia, wymiany), co skutkuje także niższymi kosztami utylizacji i mniejszym oddziaływaniem na środowisko naturalne.

Mniej skomplikowane procesy.

Produkt sprawdza się do skrawania prawie wszystkich metali i można go zastosować na różnych wydziałach. Rzutuje to na ułatwione zarządzanie zapasami i mniej złożone operacje. Dzięki ECOCOOL GLOBAL 20 nie ma też potrzeby stosowania dodatków.

Zwiększony komfort pracy.

Środek jest bezwonny, bezpieczny i nie drażni skóry. Ponadto ułatwia on utrzymanie w czystości miejsca pracy, co niewątpliwie wpływa na wygodę wykonywania zadań.

Obniżenie kosztów akcji serwisowych.

Takie czynności przebiegają w sposób sprawny, szybki i tańszy niż dotychczas. Produkt eliminuje także rozwarstwienie się emulsji i zapobiega tworzeniu się osadów oraz obniża zużycie emulsji.

Ulepszona wydajność operacyjna.

Dzięki ECOCOOL GLOBAL 20 czas na wykonanie czynności serwisowych i porządkowych skrócony jest do niezbędnego minimum. Redukcji ulegają także: koszty poniesione na narzędzia i operacje korygujące, użycie chłodziwa czy ewentualne przestoje. Skraca się również czas na obsługę układu i następuje poprawa w jakości wykończenia powierzchni.

Lepsza funkcjonalność chłodziwa.

Dzięki temu, że zwiększa się elastyczność operacyjna dla różnych materiałów i nie ma potrzeby stosowania wielu chłodziw.

Spełnienie wymagań chemicznych.

ECOCOOL GLOBAL 20 jest zgodny z większością rejestrów przemysłowych i wymaganiami dziewiętnastu najbardziej uprzemysłowionych krajów.

ECOOCOOL GLOBAL 20 – rezultat pogłębionych badań i wieloletniego doświadczenia

Wspomniany produkt to efekt wieloletniego doświadczenia, intensywnych badań, testów i analiz, dlatego w zakresie jego funkcjonalności nie ma mowy o przypadkach.

Nasze wodorozcieńczalne chłodziwo do obróbki wiórowej i szlifowania nowej generacji to innowacyjna na rynku, opatentowana przez FUCHS technologia. Sprawdza się ona w kontekście produkcji, utrzymania ruchu, serwisu, zakupów, jakości, ochrony środowiska oraz BHP.

Jakie badania świadczą o skuteczności i wydajności?

Test symulacja tarcia/Badanie momentu obrotowego

Skuteczność smarowania ocenialiśmy przez pomiar momentu obrotowego. Im jest niższy, tym większa trwałość narzędzia, lepsza jakość uzyskanej powierzchni i większa szybkość produkcji dzięki wyższym prędkościom skrawania.

Test symulacji żywotności

Produkty, które sprawdzają się w tym teście, mają wysoką stabilność pH w długich odstępach czasu między wymianami, są łatwe w utrzymaniu i wymagają minimalnego użycia dodatków. ECOCOOL GLOBAL 20 utrzymuje poziom pH w sposób bardziej stabilny niż wiodące w branży chłodziwo, które okazało się podczas tego badania zawodne.

pH po skażeniu mikrobiologicznym, stężenie emulsji 5%

Test kompatybilności z metalami

Chłodziwo wykazuje kompatybilność z metalami przedstawionymi na obrazku, nie plami i nie powoduje korozji.

Test pomiaru pienienia CNOMO

Zdolność do tworzenia piany jest testowana przez cyrkulację 5% roztworu w warunkach wysokiej turbulencji. Okazało się, że ECOCOOL GLOBAL 20 jest o 56% mniej skłonny do tworzenia piany niż trzy popularne chłodziwa stosowane w branży.

Test stabilności w twardej wodzie – 2000 ppm Ca (110 dH)

Stabilność dla ECOCOOL GLOBAL 20 jest na bardzo satysfakcjonującym poziomie w porównaniu do chłodziwa alternatywnego, co widać na obrazku.

W efekcie zaawansowanych testów i intensywnej pracy badawczo-rozwojowej, powstał produkt wpisujący się w najbardziej restrykcyjne wyznaczniki. Unikalna ciecz do obróbki metali ECOCOOL GLOBAL 20 w pełni spełnia globalne wymagania branży obróbki metali.

Jest ona także zgodna z większością rejestrów spotykanych w przemyśle, dotyczących chemikaliów oraz z wymaganiami 19 najbardziej uprzemysłowionych krajów.

ECOCOOL GLOBAL 20

Wodorozcieńczalne chłodziwo do obróbki wiórowej i szlifowania nowej generacji spełniające globalne wymagania producentów części samochodowych.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.