fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

7 środków smarnych oraz ich zadania, aby Twój traktor sprawnie działał

Niezawodne działanie maszyn i pojazdów rolniczych w sezonie jest bardzo ważne. Należy mieć świadomość, że powinniśmy pamiętać nie tylko o silniku. Warto przypomnieć sobie o zespołach układu napędowego innych niż jednostka napędowa. Ich niezawodność to klucz do udanej pracy. Przedstawiamy wybrane środki smarne, doskonale nadające się do rolniczych zastosowań.

Układ wspomagania – pełni on ważną rolę, pomaga zachować kierowalność ciągnika w każdych warunkach, odpowiedni olej to nasze bezpieczeństwo.

Najważniejsza funkcja oleju silnikowego to skuteczna ochrona przed zużyciem nawet przy wytężonej pracy w sezonie.

Układ chłodzenia, napełniony odpowiednim płynem, zapewnia wydajne chłodzenie również w trakcie letnich upałów.

Olej przekładniowy ochroni przekładnie nawet przy ogromnych obciążeniach w pracy polowej.

W traktorze występują różne punkty smarowania – warto zadbać o długookresowe smarowanie i pełną ochronę łożysk.

Oleje wielofunkcyjne są uniwersalne i pełnią różne funkcje, warto trochę dopłacić, aby osiągnąć najwyższe parametry.

W układzie hydraulicznym olej o wysokich parametrach, zapewnia płynną i szybką pracę siłowników w upalne lato jak i przy niskich temperaturach.

Oczywiście w materiale przedstawiamy przykładowe środki. Olej do Twojego pojazdu dobierz, korzystając z naszego narzędzia dobierz olej.

Menedżer Produktu ds. Motoryzacyjnych Środków Smarnych. W firmie FUCHS pracuję nad rozwojem wybranych motoryzacyjnych środków smarnych, ze szczególnym uwzględnieniem linii produktów AGRIFARM oraz OEM. Doradzam jakie oleje czy smary należy zastosować. Wyjaśniam, tłumaczę branżowe zagadnienia techniczne. Prowadzę szkolenia oraz różnego typu wystąpienia.   Jestem pasjonatem motoryzacji, który w wolnych chwilach jeździ motocyklem oraz spędza godziny na dyskusjach o samochodach.