fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

beztarcia.fuchs.com

nowy portal ekspercki firmy FUCHS

Napędza Was ciekawość świata? A może szukacie okazji, by poszerzyć własne kompetencje zawodowe? Jeśli tak, ten portal jest właśnie dla Was! BezTarcia.fuchs.com to internetowa platforma, stworzona przez firmę FUCHS. Projekt powstał z myślą o osobach interesujących się szeroko rozumianą techniką, niezależnie od ich poziomu zaawansowania.

Chcemy edukować i popularyzować wiedzę, ale też inspirować. Na platformie płynnie zazębiają się różne tematy, które umieszczone zostały w czterech głównych zakładkach: “Motoryzacja”, “Rolnictwo”, “Przemysł”. Piszemy również o jednośladach: motocyklach i rowerach.

Bazą są artykuły o tematyce technologicznej, w których wiedza podana została w przystępny sposób, a autorzy operują językiem zrozumiałym nie tylko dla inżynierów. Coś dla siebie znajdą tu liczni fani motoryzacji, rolnicy, pracownicy różnych gałęzi przemysłu i miłośnicy szeroko pojętej techniki. Krótko mówiąc: ludzie ciekawi świata i pragnący stale poszerzać własne horyzonty. BezTarcia.fuchs.com to serwis, do którego warto zajrzeć, gdy szuka się konkretnych informacji o nowych technologiach, praktycznych porad czy inspirujących ciekawostek.

W przypadku publikacji technicznych, dobrze jest sięgać bezpośrednio do źródeł i odwoływać się do wieloletniej praktyki. U nas nie może więc zabraknąć treści przygotowanych przez specjalistów pracujących dla marki FUCHS oraz zaprzyjaźnionych ekspertów, którzy chętnie dzielą się wiedzą.

Podobno w internecie jest dziś wszystko, jednak szukając wiedzy należy zachować daleko idącą ostrożność. Wiele zamieszczanych w sieci publikacji traktuje istotne kwestie pobieżnie lub – co gorsza – powiela nieprawdziwe mity lub bazuje na nieprecyzyjnych danych. Nasz serwis powstał po to, aby internauci mogli w jednym miejscu znaleźć wiele przydatnych, ale przede wszystkim sprawdzonych informacji. Ma to być rozbudowana baza wiedzy, choć – co trzeba podkreślić – najważniejsza nie jest tu ilość lecz jakość. Dlatego stawiamy na: dokładną selekcję tematów, właściwy dobór autorów i drobiazgową korektę.

BezTarcia.fuchs.com to przede wszystkim portal, który szerzy wiedzę o branżach wykorzystujących oleje i smary oraz stosowanych tam technologiach. Funkcja edukacyjna nie jest jednak jedyną, jaką chcemy spełniać. Zadbaliśmy też o nieco luźniejsze treści, które zainteresują szersze grono internautów.

Sporą część serwisu stanowią bogate w ciekawostki artykuły o charakterze popularnonaukowym, od których łatwo jest zacząć swoją przygodę z techniką. Zdajemy sobie też sprawę, że za rozwiązaniami technologicznymi zawsze stoją ludzie. BezTarcia.fuchs.com przybliża więc sylwetki wielkich wizjonerów i wynalazców, których pomysły wpłynęły na losy świata i wciąż rzutują na nasze życie codzienne. Przytaczamy historie niezwykłe i inspirujące, pokazujące potęgę ludzkiego umysłu oraz siłę charakterów.

Mamy zamiar pokazywać od kuchni pracę w firmie FUCHS. Najlepiej przez pryzmat ludzi, którzy tworzą tę markę: specjalistów z dużą wiedzą i nieprzeciętną pomysłowością oraz nieszablonowymi zainteresowaniami. Uważamy, że to właśnie z wywiadów przeprowadzonych z takimi osobami, wyłoni się najpełniejszy obraz naszej firmy.

Serdecznie zachęcamy do stałego zaglądania do naszego portalu i pogłębiania swojej technologicznej wiedzy. Życzymy miłej lektury!

 

Redakcja BezTarcia.fuchs.com

Nasi autorzy

Lech Lasek

Menedżer Produktu ds. Motoryzacyjnych Środków Smarnych

W firmie FUCHS pracuję nad rozwojem wybranych motoryzacyjnych środków smarnych, ze szczególnym uwzględnieniem linii produktów AGRIFARM oraz OEM. Doradzam jakie oleje czy smary należy zastosować. Wyjaśniam, tłumaczę branżowe zagadnienia techniczne. Prowadzę szkolenia oraz różnego typu wystąpienia. Jestem pasjonatem motoryzacji, który w wolnych chwilach jeździ motocyklem oraz spędza godziny na dyskusjach o samochodach.

Piotr Barylak

Menedżer ds. Gospodarki Smarowniczej

Piotr Barylak jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Szczecińskiej. Jest menedżerem ds. Gospodarki Smarowniczej Fuchs Oil Corporation (PL), mającym 18 letnie doświadczenie w wdrażaniu i prowadzeniu serwisów smarowniczych.

Bogdan Ptak

Dyrektor ds. Motoryzacyjnych Środków Smarnych w FUCHS OIL

Interesuje się motoryzacją od najmłodszych lat. Jako uczeń Technikum Samochodowego startował w kartingu. Już od połowy studiów pracował w branży motocyklowej. Ponad 25 lat doświadczenia w motoryzacji. Obecnie kierując działem Menedżerów Produktu, kładzie nacisk na wiedzę techniczną i znajomość środków smarnych oraz ich dostępność dla szerokiego grona klientów.

Last book read:
Lorem ipsum dolor sit amet.

Damian Żabicki

Dziennikarz

Analityk, dziennikarz, redaktor zajmujący się tematyką techniczną i przemysłową. Dyrektor zarządzający i pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością w firmie zajmującej się projektowaniem i produkcją przyrządów pomiarowych. Prowadzi szkolenia z zakresu systemów zarządzania jakością i Lean Management.