fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Jadąc w dłuższą trasę, zwracaj uwagę na innych

Długie podróże, zwłaszcza w skwarze, bywają męczące. Ale to nie oznacza, że frustracja powinna się przekładać na innych uczestników drogi. W trasie szczególnie ważna jest kultura jazdy i uwaga skierowana na pozostałe pojazdy.

Co robić, by zachować kulturę na drodze i ćwiczyć uważność? 

✅ utrzymuj bezpieczną odległość, czyli przynajmniej 1,5-2 m od drugiego samochodu
✅ ZAWSZE używaj kierunkowskazów, nawet gdy jest mały ruch, a trasa kilkupasmowa
✅ nie jeździj “na zderzaku” drugiego pojazdu, wymuszając przyspieszenie – policja może uznać to za agresywną jazdę
✅ obserwuj otoczenie i jadących z tyłu, by widzieć, kiedy zaczną cię wyprzedzać, by uniknąć efektu tzw. “martwej strefy” w lusterku

Warto mieć na uwadze, że z roku na rok na polskich drogach pojawia się coraz więcej pojazdów. W tym kontekście wzajemny szacunek i wzmożona czujność są szczególnie ważne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. 

❗❗ Za brak kultury na drodze też można dostać mandat. Taką karę można nałożyć na przykład na kierowcę auta wyprzedzanego, który postanawia przyspieszyć w trakcie manewru wyprzedzania. Grozi mu wówczas grzywna 350 złotych i 3 punkty karne.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.