fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Gdy trasa stanowi wyzwanie – o trudnych i wąskich drogach w drodze na urlop

Jadąc na wakacje, zapewne często zdarzyło Ci się wybrać alternatywną trasę, z dala od korków. Czasem jednak bywa ona, delikatnie mówiąc, wymagająca. Duża ilość “ostrych” zakrętów, strome zbocza, wąska lub stroma droga… Dla każdego kierowcy jest to ogromne wyzwanie. O czym wtedy pamiętać?

✅ na stromym podjeździe pierwszeństwo zawsze ma pojazd jadący z dołu  – wielu kierowców o tym nie pamięta 

✅ przy kontrolowanym jednostronnym zjeżdżaniu na pobocze zachowaj prędkość około 30 km/h i zjeżdżaj bardzo łagodnie i płynnie, a gdy oba koła znajdą się na poboczu, kontynuuj jazdę do miejsca, w którym wysokość jezdni ponad poboczem będzie najmniejsza – wtedy bez obaw wrócisz na drogę 

✅ wymijając pojazd na wąskiej drodze, zachowaj szczególną ostrożność i kieruj się zasadami kultury jazdy 

✅ jeśli trasa prowadzi przez góry, nie ścinaj zakrętów i nie przekraczaj osi jezdni. a dodatkowo unikaj częstych przyspieszeń i hamowań, wykorzystując umiejętność hamowania silnikiem. Kontroluj prędkość jazdy zawsze na tym samym biegu, na którym wjeżdżasz pod górę, bo dzięki temu unikniesz zagotowania płynu hamulcowego i uszkodzenia tarcz hamulcowych

Stosując się do powyższych zasad, można znacznie ułatwić sobie zadanie. Najważniejsza w takich przypadkach jest jednak nie teoria, a praktyka, dlatego warto pogłębiać doświadczenia motoryzacyjne. Urlop jest ku temu świetną okazją.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.