fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Motocyklowy zawrót głowy, czyli jak bezpiecznie dzielić drogę z dwuśladami?

Panuje stereotyp, że kierowcy aut i motocykliści nie pałają do siebie sympatią. Ale nawet jeśli tak jest, to przecież może być inaczej. Podstawą jest natomiast wzajemne zrozumienie, rozwaga i troska o wzajemne bezpieczeństwo. No i pamiętanie o kilku podstawowych zasadach. 

Zarówno motocykliści, jak i kierowcy samochodów, mają swoje drogowe “grzechy”. Ci pierwsi mogą na przykład zajeżdżać drogę lub wyprzedzać stojące w korku pojazdy, co jest dość niebezpieczne i lepiej tego unikać. 

🚓 A o czym powinni pamiętać zwolennicy czterech kółek? 

➡️ planując skręt w lewo, sprawdź, czy z tyłu nic się nie zbliża
➡️ zwracaj uwagę na kierunkowskazy motocykla  – ponieważ są dość małe, można przeoczyć sygnalizowanie
➡️ pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego odstępu – motocykliści często hamują silnikiem, a dopiero klamka hamulca uruchamia czerwone światło z tyłu, tak więc hamowanie dwuśladu można zauważyć z opóźnieniem

❗❗ Uwaga: Prawo drogowe nie określa minimalnego odstępu, jaki należy zachować między motocyklem a omijanym samochodem. Jest to więc kwestia wyczucia i doświadczenia drogowego obu uczestników ruchu.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.