fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Jesteś pasażerem w drodze na wakacje? Pamiętaj o tych zasadach

Nie tylko kierowcy auta, ale także pasażerowie, odgrywają ważną rolę w kontekście bezpieczeństwa jazdy. Mają oni wpływ na koncentrację i ogólny stan osoby kierującej pojazdem, a więc ich aktywność (lub jej brak) podczas wakacyjnej trasy jest bardzo istotna. 

Jazda do docelowego miejsca urlopowego może trwać nawet kilka godzin. trzeba więc zrobić wszystko, by podróż upłynęła możliwie jak najprzyjemniej. Jak być nieuciążliwym, a wręcz pomocnym towarzyszem podróży? 

✅ w trakcie jazdy nie rozpraszaj kierowcy i nie każ mu wykonywać innych czynności poza kierowaniem 
✅ unikaj krzyczenia “Co ty robisz?!” albo “Jaki piękny pies!” – paradoksalnie takie rozkazy i krzyki  mogą tylko zdekoncentrować i sprawić, że kierowca wykona niepotrzebny gwałtowny manewr
✅ jeśli zauważysz, że kierowca jest zmęczony, a posiadasz ważne prawo jazdy, zaproponuj mu zmianę
✅ jeśli podróżujesz w kilka osób, zadbaj o to, by zawsze jedna osoba (na fotelu pasażera) mogła pomagać kierowcy w nawigowaniu i kontrolowaniu drogi

❗❗  Trzeba także pamiętać o zapięciu pasów – to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także tego, że w razie kontroli to kierowca otrzyma mandat.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.