fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Chwila nieuwagi może skutkować wypadkiem – o czym musisz pamiętać, prowadząc auto?

Czy wiesz, że przy prędkości 100 km/h auto pokonuje około 30 metrów na sekundę? W tym czasie i na takich odległościach może się zdarzyć na drodze bardzo dużo. 

 

Warto mieć te liczby na uwadze, gdy przyjdzie chęć na chwilowe odwrócenie się do dzieci siedzących z tyłu. 🗣 To, co chce się przekazać szalejącym urwisom, najlepiej odłożyć na czas po wyłączeniu silnika. 

 

💨 Ale nawet tak niepozorne działanie jak uchylanie okna podczas jazdy z dużą prędkością może stanowić zagrożenie dla kierowcy, pasażerów i pozostałych uczestników ruchu drogowego. 

 

Do środka może wpaść:

✅ owad 

✅ kamień 

✅ żwir

 

🚓 Co wtedy odruchowo robi kierowca? Otrząsa się lub wykonuje manewr. A to może mieć poważne konsekwencje. Najgorzej, jeśli ciało obce dostanie się do oka kierowcy. Łzawienie oczu i dyskomfort utrudnia zachowanie uważności na drodze. 

 

Warto mieć to na uwadze, decydując się na otwieranie szyby po stronie kierowcy, szczególnie na dłuższej trasie i przy dużej prędkości. 

 

❗❗ W 2015 roku na trasie Zwierzyniec – Panasówka doszło do dachowania pojazdu. Prowadząca samochodem 22-latka z Biłgoraja była trzeźwa, ale wykonała gwałtowny manewr kierownicą, co doprowadziło do wypadku. Według ustaleń policji, przyczyną mógł być owad, który wywołał dezorientację i odruch bezwarunkowy u 22-latki. 

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.