fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Środki smarne FUCHS wspierają przemysł medyczny

Świat ciągle się zmienia. Rosnące wymagania wobec jakości funkcjonowania, świadomość zalet zdrowego stylu życia, a także przyrost populacji w krajach rozwijających się, powodują, że dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na implanty, sprzęt medyczny i narzędzia chirurgiczne. Produkty medyczne muszą spełniać najwyższe standardy, dlatego środki smarne stosowane w ich produkcji także muszą stawać na wysokości zadania.

Implanty medyczne w ciele człowieka pozostają przez przynajmniej 15 lat, a często nawet dłużej. Nie dziwi zatem fakt, że wymagania wobec nich są ogromne, a najczęściej dotyczą doskonałej współpracy wszczepionego elementu z ludzkim ciałem. Niebagatelne znaczenie dla najlepszego funkcjonowania implantu mają materiały, z których jest wykonany, a także to, jak wykończone i zabezpieczone w procesie produkcji są jego powłoki zewnętrzne.

Produkty do zadań specjalnych

Stal nierdzewna, kobalt, stop chromu, stop tytanu, a także elementy ceramiczne są najczęściej używane do produkcji implantów medycznych. To materiały, które w założeniu mają wytrzymywać próbę czasu, środki smarne dedykowane tworzeniu implantów muszą spełniać surowe wymagania branży medycznejdlatego charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością. Produkcja implantów medycznych jest bardzo skomplikowanym, wymagającym i kosztownym procesem. W związku z tym środki smarne dedykowane produkcji są niezwykle ważne i tak, jak sam produkt końcowy, również one muszą spełniać surowe wymagania branży medycznej. Nowoczesne środki smarne dedykowane tworzeniu implantów nie tylko gwarantują jakość funkcjonowania umieszczonego w ciele elementu, ale również pomagają maszynom produkcyjnym działać bez zarzutu.

Środki na każdy etap produkcji

FUCHS oferuje optymalne środki smarne dedykowane różnym etapom produkcji. Od płynów do obróbki metalu, które mogą być mieszane z wodą, przez czyste oleje, aż po uniwersalne produkty o doskonałych właściwościach wpływających zarówno na pracę maszyn, jak i na całą hydraulikę. Ponieważ wodór wytwarza się podczas obróbki z użyciem emulsji, wykorzystanie magnezu jako chłonnego materiału implantu stanowi specjalne wyzwanie, które FUCHS podejmuje, tworząc swoje świeżo opracowane produkty.
FUCHS może zapewnić Ci wsparcie
Specjaliści FUCHS doskonale znają zagadnienia dotyczące najnowszych procesów czyszczenia dzięki udziałowi w specjalnym projekcie badawczym NMI. Jego celem jest praca nad innowacyjnymi procedurami czyszczenia w przemyśle medycznym oraz stworzenie niezwykle ważnego procesu certyfikowania.

Przekonaj się o skuteczności środków smarnych stworzonych w oparciu o najnowocześniejsze technologie FUCHS. Nasi eksperci zapewniają kompleksowe wsparcie merytoryczne, pomagają dobrać naszym klientom odpowiednie do wymagań środki i służą pomocą na każdym etapie użycia produktów FUCHS.

Wysoka skuteczność produktów FUCHS

Środki smarne dedykowane branży medycznej, metody przemysłowe, a także ostateczne czyszczenie komponentów są integralną częścią licencji. Oznacza to, że każda zmiana musi być przebadana ze względu na wpływ na życie i sterylność komponentu. To dlatego wobec środków smarnych i czyszczących stawiane są bardzo wysokie oczekiwania.

Specjalne wymagania

W procesie opracowywania innowacyjnych rozwiązań, współpraca z producentem środków smarnych od samego początku jest niezwykle istotna. Po pierwsze, to dzięki niej można zyskać najbardziej efektywny proces produkcji i przedłużyć czas pracy maszyny. Po drugie, cały proces może być wykonany z najwyższą solidnością. Jedyne ryzyko, jakie występuje w produkcji, dotyczy zanieczyszczeń, które mogą spowodować problemy na etapie czyszczenia implantu.

Specjaliści obróbki materiałów w przemyśle medycznym

Materiały użyte w sektorze medycznym muszą spełniać najwyższe standardy. Wymagania wobec środków smarnych stosowanych w przemyśle medycznym dotyczą przede wszystkim ich zgodności z materiałem, pienienia się, ciśnieniowej stabilności i smarowności. FUCHS ma w swojej ofercie doskonałe rozwiązania smarujące dla każdego materiału medycznego.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.