fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Zarządzanie produktami chemicznymi jako wartość dodana

Podsumowanie:

Naszemu partnerowi Mercedes-Benz dostarczamy środki smarne, ale również zapewniamy stabilność procesu produkcyjnego i obsługę serwisową zapobiegającą awariom. A to przekłada się na udaną współpracę, z której jesteśmy dumni.

Firma FUCHS jest odpowiedzialna za zarządzanie produktami chemicznymi w fabryce Mercedes-Benz w Berlinie-Marienfelde. Dziesięć lat bez reklamacji dowodzi, że spełniamy surowe wymagania klienta. Ten sukces nie byłby możliwy bez podejścia opartego na wiedzy eksperckiej i wczesnym wykrywaniu problemów.

Fabryka Mercedes-Benz w Berlinie-Marienfelde ma długą historię. Założona w 1902 roku, dziś jest nowoczesnym zakładem produkującym podzespoły z zastosowanymi technologiami zmniejszającymi emisję CO2, takimi jak system sterowania silnikiem CAMTRONIC. W fabryce produkowane są również silniki i wiele innych podzespołów. Fabryka w Berlinie jest częścią globalnej sieci produkcyjnej podzespołów napędowych Powertrain.

Dokumentacja wszystkich danych serwisowych

FUCHS odpowiada za zarządzanie produktami chemicznymi w fabryce w Berlinie od kilku lat. Projekt obejmuje 16 budynków, w dwóch zakładach z ponad 850 maszynami i około 4000. punktów serwisowych. Skupiamy się na wszystkich przemysłowych środkach smarnych – od płynów chłodzących, poprzez środki utwardzające i myjące, a także antykorozyjne, aż po oleje przemysłowe.

Dokładna dokumentacja zastosowania, zużycia, mierzonych wartości parametrów i działań oznacza, że każdego miesiąca w specjalnej bazie danych FUCHS Fluid Management jest archiwizowanych ponad 10.000 danych serwisowych.

Zespół serwisowy składa się z kierownika projektu i 20 pracowników. Oprócz tego w weekendy dostępnych jest nawet 20 dodatkowych pracowników tymczasowych. Specjaliści serwisowi FUCHS są dostępni przez całą dobę.

Ciekawostka
Specjaliści serwisowi FUCHS są dostępni przez całą dobę.

Takie kompleksowe wsparcie to coś, na czym budujemy pomost między oczekiwaniami klienta a naszymi umiejętnościami.

Aktywne zapobieganie problemom

Odpowiedzialność za zarządzanie środkami chemicznymi została przekazana zewnętrznej firmie by zapewnić bezproblemowe, wysokiej jakości zaopatrzenie i obsługę serwisową przez wykwalifikowany personel. Od wielu lat nie mieliśmy żadnych reklamacji. To pokazuje, że FUCHS spełnia wysokie wymagania klientów.

Jednym z kluczowych powodów satysfakcji producenta samochodów jest fakt, że FUCHS aktywnie przeciwdziała usterkom i przejmuje odpowiedzialność za wszystkie kwestie logistyczne związane z zarządzaniem środkami smarnymi. Oprócz tego, FUCHS oferuje elastyczny system rozliczeń oparty na obciążeniu roboczym, i na wewnętrznej mierzonej zmiennej produktywności fabryki. Dzięki wiedzy specjalistów z firmy FUCHS udało się zoptymalizować zużycie środków, na przykład uzależniając wymianę olejów przemysłowych od ich eksploatacji.

.

Prawdziwa wartość dodana

FUCHS potrafi pokonać wiele przeszkód związanych z zarządzaniem środkami smarnymi, takimi jak obsługa wielu hal produkcyjnych i dużej liczby maszyn. Także rygorystyczne harmonogramy i wysokie wymaganiami klienta  co do jakości nie stanowią problemu. FUCHS, dzięki działaniom zmotywowanego zespołu ekspertów i wysoko wykwalifikowanym specjalistom, zapewnia klientowi prawdziwą wartość dodaną, zapewniając stabilność procesu produkcyjnego i obsługę serwisową zapobiegającą awariom.

Dyrektor działu Menedżerów Produktów Motoryzacyjnych w FUCHS OIL. Interesuje się motoryzacją od najmłodszych lat. Jako uczeń Technikum Samochodowego startował w kartingu. Już od połowy studiów pracował w branży motocyklowej. Ponad 25 lat doświadczenia w motoryzacji. Obecnie kierując działem Menedżerów Produktu, kładzie nacisk na wiedzę techniczną i znajomość środków smarnych oraz ich dostępność dla szerokiego grona klientów.