fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Jak sobie poradzić z wyjściem z tonącego samochodu?

Gdy auto wpadnie do akwenu, masz bardzo niewiele czasu na ratunek. Pojazd z zamkniętymi drzwiami zwykle znika pod wodą po około 60 sekundach.

 

✅ Opanuj nerwy

Wyjście cało z opresji będzie możliwe jedynie wtedy, gdy Twoje działania są przemyślane.

✅ Odepnij swój pas

Skuteczny ratunek zależy od tego, czy uda Ci się szybko wyswobodzić.

✅ Pomóż odpiąć pasy pozostałym pasażerom

Jeśli w aucie są inne osoby, przypilnuj by także one się wyswobodziły. Twojej pomocy przede wszystkim potrzebować będą dzieci.

✅ Otwórz okno / okna

Nie trać czasu na otwieranie drzwi. Ze względu na różnicę ciśnień, taka operacja może być awykonalna. Skup się na tym, by opuścić szyby. Nawet jeśli odpowiada za to system elektroniczny, powinien on działać jeszcze przez kilka minut po zatopieniu pojazdu. Gdyby się nie udało, wybij okno. Jeśli masz taką możliwość, użyj do tego ciężkiego przedmiotu. W ostateczności uderzaj w szybę pięścią lub łokciem.

✅ Opuść pojazd

Teraz pozostaje Ci jak najszybciej opuścić pojazd. Jeśli w aucie znajdują się inne osoby, upewnij się, czy same dadzą radę się wydostać. W razie potrzeby, pomóż.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.