fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

FUCHS BluEV. Przyszłość smarowania w motoryzacji

Wraz z postępującą elektryfikacją układów napędowych i popularnością pojazdów elektrycznych zmienia się zastosowanie środków smarnych w pojazdach. Wysoce wydajne i zrównoważone rozwiązania w zakresie e-mobilności opierają się na smarowaniu. W jaki sposób FUCHS wspiera te czynności, z myślą o przyszłości motoryzacji?

Innowacyjne smary do aut elektrycznych i hybrydowych

Aby opracować inteligentne rozwiązania smarowania dla mobilności jutra, w FUCHS wykorzystujemy dogłębną wiedzę i bogate doświadczenie w różnych sektorach mobilności.
Bazując na bliskiej, wieloletniej współpracy z ekspertami z branży motoryzacyjnej stworzyliśmy innowacyjną, wszechstronną platformę technologiczną, która obejmuje wszystkie nowe rozwiązania dla e-mobilności pod parasolem FUCHS BluEV.  
Dzięki nowej linii produktów FUCHS BluEV możemy zaoferować odpowiednie produkty dla zastosowań w nowych pojazdach z napędem elektrycznym (EV) i w nowych pojazdach hybrydowych. 
W portfolio FUCHS BluEV można wyróżnić trzy rodziny produktów w zależności od ich zastosowań: 

 

FUCHS BluEV EDF (Electrical Driveline Fluid) – do stosowania w osiach napędowych pojazdów elektrycznych

Seria olejów przekładniowych do stosowania w osiach napędów pojazdów elektrycznych i hybrydowych dostosowanych dokładnie do specyficznych wymagań danej aplikacji.

FUCHS BluEV DHTF (Dedicated Hybrid Transmission Fluid) – specjalistyczne płyny do przekładni pojazdów hybrydowych

Skrzynie biegów w pojazdach hybrydowych przenoszą moment obrotowy nie tylko z silnika spalinowego, ale także z silnika elektrycznego. Dlatego produkty FUCHS BluEV DHTF prócz właściwości typowych dla olejów do przekładni dwusprzęgłowych mus spełniać dodatkowe kryterium w zakresie kompatybilności z silnikami elektrycznymi. 

FUCHS BluEV TF (Thermal Fluid) – płyny do chłodzenia akumulatorów i silników elektrycznych

Różne warianty dielektrycznych płynów termicznych do zastosowań motoryzacyjnych w silnikach elektrycznych i systemach chłodzenia zanurzeniowego akumulatorów i podzespołów elektronicznych zapewniają niezwykle efektywne zarządzanie temperaturą elementów znajdujących się pod napięciem.  

Na czym polega wyjątkowość produktów BluEV?  

Oprócz standardowych wymagań stawianych środkom smarnym w zakresie ochrony przed zużyciem, stabilności smarowania i kompatybilności materiałowej, produkty z linii FUCHS BluEV są w stanie spełnić dodatkowe zaawansowane wytyczne w kontekście komponentów elektronicznych. 
Szczególnie istotna jest kompatybilność z miedzią i powłokami w silnikach elektrycznych oraz przewodność elektryczna, która jest kluczowa w silnikach elektrycznych z bezpośrednim chłodzeniem uzwojenia. 
Ponadto środki FUCHS BluEV są w stanie sprostać nowym wymaganiom w zakresie zarządzania ciepłem, co jest ważne dla chłodzenia akumulatorów. 

BluEV Technology

Oprócz linii produktów FUCHS BluEV, wprowadzone zostało również oznaczenie BluEV Technology. Buduje ono pomost między istniejącymi i nowymi zastosowaniami środków smarnych, identyfikując produkty z naszego obecnego portfolio, które nadają się również do aplikacji hybrydowych.  

Oto powody, dla których w FUCHS zdecydowaliśmy się na taki krok:  

→ Obecnie producenci OEM często sięgają po sprawdzone, istniejące środki smarne i używają ich w nowych zastosowaniach w samochodach hybrydowych.

 

→ Współdziałanie silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym w pojazdach hybrydowych wymusza częstą pracę silnika spalinowego w trybie start-stop. Stawia to przed olejami silnikowymi nowe i dodatkowe wyzwania w postaci bardzo krótkich czasów osiągnięcia ciśnienia oleju w różnych elementach. Nasze oleje silnikowe BluEV Technology spełniają dokładnie te wymagania i będą łatwe do zidentyfikowania dzięki odpowiedniemu oznakowaniu.

 

→ W nowych obszarach zastosowań, takich jak pojazdy elektryczne i hybrydowe, producenci pojazdów stosują te same lub pokrewne konstrukcje automatycznych, dwusprzęgłowych skrzyń biegów. Wymagane oleje przekładniowe są często oparte na już ustalonych specyfikacjach, które mogą być pokryte przez nasze istniejące portfolio. Wymagania takie jak kompatybilność z komponentami elektronicznymi są w razie potrzeby dodatkowo sprawdzane. Oleje przekładniowe oznaczone technologią BluEV pasują więc również do najnowocześniejszych pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Co konkretnie będzie oznakowane jako BluEV Technology? 

  1. Wybrane oleje przekładniowe.  
  2. Płyny serwisowe.  
  3. Oleje hydrauliczne.  

Ułatwi to Klientom wybór odpowiedniego środka smarnego do swojego samochodu hybrydowego. 

Zainteresowaliśmy Cię tym tematem? W takim razie odsyłamy do TEGO artykułu na blogu Bez Tarcia. Przyjemnej lektury.  

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.