fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Środki smarne w branży spożywczej

Podsumowanie:

Smary specjalne CASSIDA spełniają wymogi bezpieczeństwa tam, gdzie produkuje się i przetwarza żywność. Efekt? Bezpieczeństwo, wydajność i dłuższa żywotność maszyn i sprzętu. Skład każdego produktu jest zawsze optymalizowany, aby zapewnić maksymalną przydatność do danego zastosowania.

OOd przemysłu mleczarskiego po przemysł paszowy – dzięki gamie środków smarnych CASSIDA, FUCHS LUBRITECH spełnia wymogi rynku spożywczego pod względem czystości, niezawodności i wydajności.
Innowacyjne i wysokowydajne środki smarne firmy FUCHS LUBRITECH od wielu lat cieszą się uznaniem na rynku spożywczym ze względu na swoją doskonałą jakość i wysoki standard. Ponadto, nasza globalna sieć ekspertów w dziedzinie środków smarnych gwarantuje indywidualne wsparcie w zarządzaniu produktami, bez barier geograficznych.

Napełnianie napojów

Ze względów środowiskowych trzeba unikać przypadkowego zanieczyszczenia olejem podczas mieszania, dozowania, butelkowania i pakowania. Nasze smary mają certyfikat ISO 21469 i rejestrację NSF H1. Dodatkowo są odporne nawet na agresywne kwasy owocowe.

Przemysł piekarniczy i cukierniczy

Smary CASSIDA są odporne na wodę i ciepło oraz na pył mączny i cukier. Odporność na temperaturę wynoszącą nawet 250 stopni Celsjusza i stabilność smaru decydują o bezpieczeństwie procesu produkcji.

Przemysł mleczarski

Wysokowydajne smary CASSIDA są zarejestrowane w NSF H1 i spełniają wymogi całkowitego bezpieczeństwa ich stosowania, nawet w razie przypadkowego kontaktu z żywnością – zgodnie z limitami zanieczyszczeń określonymi w Wytycznych FDA.

Mięso

Każdego roku przetwarza się tysiące ton mięsa i drobiu, które często mają bezpośredni kontakt ze środkiem smarnym. Marka CASSIDA nie tylko posiada certyfikat bezpieczeństwa dla żywności, ale stoi też w zgodzie z zasadami halal i koszerności.

Produkcja karm dla zwierząt

Smary CASSIDA z certyfikatami ISO 21469 i NSF H1 zapewniają bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie pasza dla zwierząt styka się z urządzeniami mechanicznymi. Wspieramy przemysł paszowy w przestrzeganiu wymogów higieny i minimalizowaniu ryzyka skażenia.

Zamykanie puszek metalowych

Wysoka prędkość, duże obciążenie, wysoka wilgotność – smary CASSIDA udowadniają swoją doskonałą jakość nawet w wilgotnym środowisku pracy, w zakładach, gdzie napełnia się i zamyka puszki. Chronią one sprzęt i maszyny przed wilgocią i korozją, optymalizują ich produktywność i obniżają koszty utrzymania.

Olej spożywczy

Od sterylizacji po tłoczenie, od ekstrakcji po pakowanie, aż do produkcji olejów kuchennych. Smary muszą spełniać wysokie wymagania techniczne i wymogi prawne dotyczące ochrony zdrowia. Smary CASSIDA posiadają certyfikat ISO 21469 i rejestrację NSF H1. To bezpieczna alternatywa dla zakładów produkcyjnych.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.