fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

Branże, w których środki smarne są niezbędne

Z artykułu dowiesz się

W jakich branżach działa firma FUCHS

Jakie zastosowania mają innowacyjne środki smarne FUCHS

W jakich sektorach rynku stosuje się smary i oleje

Z jaką branżą powszechnie kojarzą się oleje FUCHS? Najczęściej z motoryzacyjną, to zupełnie zrozumiałe. Oleje i smary zdecydowanie częściej budzą skojarzenia z samochodami osobowymi, ciężarowymi czy motocyklami, niż z zaawansowanymi technologicznie maszynami, ciężkim transportem lub specjalistycznymi urządzeniami. A przecież tam środki smarne dedykowane konkretnym potrzebom są nieocenione. Tam również nie brakuje zaawansowanych produktów FUCHS, które zapewniają sprawne funkcjonowanie, bezpieczeństwo i dłuższe życie smarowanym częściom oraz mechanizmom. Zobacz, w jakich obszarach oleje i smary FUCHS są niezbędne.

W dobie najbardziej dynamicznego rozwoju technologicznego, producenci olejów i smarów mają wyjątkowo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Ich środki muszą nadążać za coraz bardziej zaawansowanymi pojazdami, a także innowacyjnymi maszynami i urządzeniami, w których precyzja i sprawne działanie mają niebagatelne znaczenie. Specjaliści FUCHS od lat wykorzystują swoją wiedzę, doświadczenie i osiągnięcia technologiczne, by tworzyć środki smarne na miarę czasu. To produkty spełniające najwyższe wymagania, dedykowane zarówno popularnym, jak i bardzo specyficznym potrzebom.

Motoryzacja – nasza największa pasja

Branża motoryzacyjna od lat może cieszyć się szerokim wyborem środków smarnych dostosowanych do wymagań najróżniejszych pojazdów. FUCHS ma w swojej ofercie sprawdzone produkty stworzone z myślą o bardzo zróżnicowanych zastosowaniach, dlatego od dawna cieszy się statusem wiodącego partnera w zakresie środków smarnych dla szeroko pojętego przemysłu motoryzacyjnego. Oleje i smary FUCHS sprawdzają się w zaawansowanych maszynach rolniczych, wspierają pracę urządzeń budowlanych, a także mają szerokie zastosowanie w obszarze transportu. Oferta FUCHS została też doskonale przystosowana do potrzeb samochodów osobowych. Środki smarne spełniają wszystkie potrzeby zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz pojazdu. Odpowiednio dobrane produkty chronią pracujące części samochodu, elementy wyposażenia, zewnętrzne powłoki, a także inne kluczowe części samochodu, zapewniając im lepszą eksploatację, a co za tym idzie, również dłuższe życie. Poza tym FUCHS ma ogromne doświadczenie w sektorze OEM (z ang. Original Equipment Manufacturer, czyli producent oryginalnego wyposażenia), co oznacza, że swoimi środkami wspiera firmy wytwarzające produkty sprzedawane później przez innych producentów.

Środki smarne FUCHS codziennie wspierają też pracę samochodów ciężarowych, zapewniają bezpieczeństwo i właściwe utrzymanie kluczowych części pojazdów do przewozu osób, ale także quadów, motocykli czy skuterów. Źródło popularności produktów FUCHS leży zarówno w wysokiej jakości, jak i w nowoczesnej technologii, z której korzystają eksperci, tworząc oleje i smary.

Z oferty FUCHS korzystają też kluczowi dostawcy części samochodowych oraz dystrybutorzy środków niezbędnych do sprawnego funkcjonowania pojazdów. FUCHS ma na koncie wiele branżowych nagród, w tym: ZF Award, VW Award, Daimler Supplier Award. Poza tym firma jest też preferowanym dostawcą firmy Robert Bosch GmbH.

A samochody i ciężarówki w świecie FUCHS to dopiero początek. Z jakim innym środkiem transportu kojarzą się oleje i smary? Z samolotami, oczywiście!

Wszystkie środki transportu, łączcie się!

FUCHS tworzy swoje środki smarne na potrzeby transportu drogowego, kolejowego, morskiego i lotniczego. Przykładowo, aby części konstrukcji kadłuba samolotu oraz części silników (często aż czterech, szczególnie w dużych samolotach pasażerskich) funkcjonowały bez zarzutu i były bezpieczne na każdym etapie pracy, także potrzebują środków odpowiednio dopasowanych do etapu produkcji poszczególnych części. FUCHS od ponad 85 lat dba niemal o każdy rodzaj pojazdu zarówno w powietrzu, na morzu, na drodze, na szynach, jak i … w budynkach, a mowa oczywiście o sprawnym i bezpiecznym ruchu wind.

Branża transportowa rozwija się niezwykle dynamicznie, co powoduje, że specjalistyczne środki smarne dedykowane coraz nowocześniejszym pojazdom, także muszą być innowacyjne. FUCHS idzie z duchem czasu i z powodzeniem rozwija swoje technologie, by odpowiedzieć na różnorodne potrzeby rynku. W ofercie FUCHS można znaleźć wysokiej jakości środki smarne i specjalistyczne produkty pokrewne, które są stosowane globalnie i mają różne zastosowania w transporcie. FUCHS produkuje zarówno oleje silnikowe i przekładniowe dla pojazdów ciężarowych i kolejowych, jak również wysoce wydajne, innowacyjne oleje hydrauliczne lub środki smarne do zastosowań specjalnych.

Wprawiamy maszyny w efektywny ruch

Gdy mowa o szeroko pojętym przemyśle – wiele osób ma przed oczami wielkopowierzchniowe fabryki, parki maszynowe i całe zastępy robotów. Słusznie, chociaż nie sposób zapomnieć, że przemysł funkcjonuje w różnych skalach, dlatego w nasze produkty zaopatrujemy nie tylko największe fabryki, ale także średnie czy mniejsze przedsiębiorstwa przemysłowe. Sukces w każdej skali zależy przecież od sprawnego i długotrwałego działania maszyn. Płynna praca urządzeń jest pierwszym krokiem do zwiększenia ich wydajności, a co za tym idzie – zmniejszenia kosztów jednostkowych.

Warto pamiętać, że każdy sektor przemysłu stawia przed producentami specjalne wymagania dotyczące środków smarnych przeznaczonych np. do nowoczesnych obrabiarek. Tu liczy się precyzja, szybkość i niezawodność.

Najwyższe wymagania wobec środków smarnych stawia też branża spożywcza, a dotyczą one takich obszarów jak: produkcja, przetwarzanie, butelkowanie i pakowanie produktów spożywczych, napojów oraz pasz. Specjaliści FUCHS rozumieją te indywidualne potrzeby, tworząc bezpieczne środki dedykowane bardzo specyficznym zastosowaniom w oparciu o najnowszą wiedzę, wieloletnie doświadczenie i eksperckie know-how.

Produkty FUCHS wspierają pracę maszyn w: przemyśle górniczym, chemicznym, celulozowo-papierniczym, medycznym, farmaceutycznym i kosmetycznym, spożywczym, elektronicznym, w przemyśle tekstylnym, gumowym oraz w wielu innych branżach.

Mamy energię do działania!

Chociaż wydawać by się mogło, że elektrownie są już bardzo daleko od warsztatów samochodowych czy parków maszynowych – tam również nie brakuje środków FUCHS o specjalnym przeznaczeniu. Szeroka gama zaawansowanych środków smarnych to bardzo ważna część oferty FUCHS dedykowanej pracy elektrowni węglowych i gazowych, wiatrowych, wodnych, a także elektrowni na paliwa kopalne.

Oferujemy środki smarne do turbin lub smary hydrauliczne dla elektrowni węglowych lub specjalne oleje i smary dla elektrowni wiatrowych i wodnych. Oprócz wysokiej jakości środków nasi eksperci dzielą się z klientami wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu wykorzystanie środków w specyficznym środowisku elektrowni jest optymalne i przynosi wymierne korzyści. Najwyższą jakość oraz wydajność zaawansowanych środków smarnych FUCHS potwierdzają liczne zatwierdzenia wydane przez producentów sprzętu, przekładni i łożysk oraz dostawców systemów filtracyjnych.

Ciekawi innych branż i zaskakujących zastosowań produktów FUCHS? W przyszłości chcemy pokazać Wam od kuchni każdą branżę, w której wykorzystywane są nasze smary i oleje. Obserwujcie nasz blog i zobaczcie, jak łączymy doświadczenie, wiedzę i technologię, by wspierać nowoczesne rozwiązania naszymi środkami.

Inspirujemy i motywujemy. Grupa FUCHS to firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów. Firma FUCHS to synonim obietnicy: technologia, która się opłaca.