fbpx

Portal ekspercki

Portal ekspercki

TOP

ECOCOOL GLOBAL 10 – wysokiej klasy chłodziwo do obróbki skrawaniem

Na czym polega fenomen produktu?

 

ECOCOOL GLOBAL 10 jest nowoczesnym chłodziwem, które zostało stworzone w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokojakościowy produkt o doskonałych właściwościach eksploatacyjnych. Produkt spełnia rygorystyczne wymagania producentów zarówno części lotniczych, jak i – coraz częściej – komponentów samochodowych oraz przedstawicieli wszystkich branż, w których wykorzystuje się obróbkę metali.

Wobróbce skrawaniem, podobnie jak w wielu innych procesach produkcyjnych, podnoszenie wydajności i optymalizowanie kosztów to bardzo ważne cele. Pomaga je spełniać produkt FUCHS ECOCOOL® GLOBAL 10. Pokazujemy, dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie dla wymagających klientów.

Oto główne cechy, które pozwalają ECOCOOL GLOBAL 10 stać się jednym z najwięcej pożądanych na rynku produktem:

  • doskonałe własności smarne i chłodzące
  • perfekcyjna stabilność biologiczna
  • skuteczne własności antykorozyjne
  • szeroki zakres twardości wody
  • uniwersalne zastosowanie do wielu obrabianych materiałów

Chłodziwo spełnia wymagania przepisów w zakresie składu chemicznego obowiązujące w Unii Europejskiej. Nie zawiera boru, chloroparafiny, silikonów, amin drugorzędowych, trietanoloaminy oraz biocydów, będących donorami formaldehydu. Produkt nie wywołuje zatem reakcji alergicznych u operatorów maszyn.
Użytkowanie ECOCOOL GLOBAL 10 pozwala na to, by w zakładzie stosować wyłącznie pojedyncze chłodziwo. Sprawdza się ono w kontekście ciężkich i średniociężkich operacji podczas obróbki wiórowej różnorodnych stopów aluminium, stali nisko- i wysokostopowych, stopów metali kolorowych, a nawet stopów tytanu i niklu. Opisywane chłodziwo może być stosowane z wodą o szerokim zakresie twardości, nie powodując pienienia lub tworzenia się mydeł.
ECOCOOL GLOBAL 10 został sprawdzony w różnych aplikacjach obróbki skrawaniem metali w różnych warunkach na całym świecie i zdobył opinie jako stabilny i niezawodnych produkt w większości zastosowaniach. Produkt posiada aprobaty DMG MORI, Airbus, Boeing, Bombardier, Pratt & Whitney, SAFRAN, Lockheed Martin, Rolls Royce.

Co zyskujesz z ECOCOOL GLOBAL 10?

Stosując chłodziwo ECOCOOL GLOBAL 10 można:

  • zwiększyć opłacalność procesów obróbki skrawaniem metali
  • upłynnić pracę obrabiarek i linii produkcyjnych
  • podnieść jakość wytwarzanych elementów
  • wyeliminować problemy ze stosowaną w zakładzie emulsją

Jakie jeszcze korzyści daje ECOCOOL GLOBAL 10?

Większa wydajność procesów

Doskonałe własności smarne i chłodzące znacząco zwiększają wydajność procesów. Preparat ECOCOOL GLOBAL 10 zapewnia bardzo szybkie operacje obróbki skrawaniem. Produkt ten wydłuża żywotność narzędzi i minimalizuje operacje korygujące. Następuje także poprawa jakości obrabianej powierzchni.

Zwiększona efektywność pracy i oszczędności

Dzięki wysokiej stabilności biologicznej ECOCOOL GLOBAL 10 wydłuża efektywny czas pracy maszyny i redukuje przestoje. Zmniejsza ilość odpadów i powiązane z tym koszty. Pozwala na generowanie oszczędności pod względem kupowania chłodziwa i obniża wydatki na utylizację. Eliminuje (lub zmniejsza) potrzebę stosowania dodatków, a ponadto ułatwia zarządzanie zapasami.

Szeroka funkcjonalność

ECOCOOL GLOBAL 10 jest kompatybilny z wieloma materiałami, zwiększając elastyczność operacyjną. Zapewnia ponadto skuteczną ochronę antykorozyjną zarówno obrabianym częściom, jak i powierzchniom obrabiarki. Eliminuje potrzebę stosowania wielu chłodziw w jednym zakładzie.

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Opisywane chłodziwo jest przyjazne dla operatorów, ponieważ jest uznane za niedrażniące dla skóry. Znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

ECOOCOOL GLOBAL 10 – rezultat pogłębionych badań i wieloletniego doświadczenia

Chłodziwo ECOCOOL GLOBAL 10 to rezultat wieloletniego doświadczenia, intensywnych badań, testów i analiz, zatem w zakresie jego funkcjonalności nie ma mowy o przypadkach.

Jakie badania świadczą o skuteczności i wydajności?

Test symulacja tarcia/Badanie momentu obrotowego

Im jest niższy moment obrotowy, który jest miernikiem skuteczności smarowania, tym większa trwałość narzędzia, lepsza jakość uzyskanej powierzchni i szybkość produkcji – dzięki wyższym prędkościom skrawania.

Test symulacji frezowania stopu tytanu

ECOCOOL GLOBAL 10 zapewnia dłuższą żywotność narzędzia niż przodujący produkt do przemysłu lotniczego.

Test symulacji żywotności

Produkty, które sprawdzają się w tym teście, mają wysoką stabilność pH w długich odstępach czasu między wymianami, są łatwe w utrzymaniu i wymagają minimalnego użycia dodatków. ECOCOOL GLOBAL 10 utrzymuje poziom pH stabilniej niż wiodące w branży chłodziwo.

Test kompatybilności z metalami

Po 24 godzinach zanurzania materiału w chłodziwie ECOCOOL GLOBAL 10 o stężeniu 7% odnotowano brak plamienia na badanych materiałach.

WordPress Table

Test oceny ochrony antykorozyjnej

Ochrona antykorozyjna jest testowana poprzez łączenie stopów metali i ścieru w różnych kombinacjach. Test został wykonany z chłodziwem ECOCOOL GLOBAL 10 o stężeniu 7% z wykorzystaniem wody o różnej twardości po 24-godzinowym kontakcie emulsji z testowanym materiałem.

WordPress Table

Test reakcji skórnej

Na podstawie testu oceny wpływu ECOCOOL GLOBAL 10 w stężeniu 10% na skórę człowieka produkt uznano za niedrażniący przez certyfikowane laboratorium zewnętrzne. W efekcie zaawansowanych testów i intensywnej pracy badawczo-rozwojowej, powstał produkt wpisujący się w najbardziej restrykcyjne wyznaczniki. Unikalna ciecz do obróbki skrawaniem ECOCOOL GLOBAL 10 w pełni spełnia globalne wymagania branży

Menedżer Produktu ds. Przemysłowych Środków Smarnych / Środki do obróbki skrawaniem. Środki myjące. Aleksander Czerniuk jest doktorem nauk chemicznych, autorem pracy naukowej na temat obróbki powierzchni opartej na licznych badaniach praktycznych. Aleksander posiada 10-letnie doświadczenie we wdrożeniu środków smarnych w różnych branżach przemysłu, wypracowaniu nowych rozwiązań, rozwoju i wprowadzeniu na rynek produktów do smarowania, doradztwie technicznym. Przez ostatnie 6 lat zajmuje się środkami do obróbki metali.